Strona główna / Bramy segmentowe
Bramy segmentowe
Bramy segmentoweBrama - nawet ta garażowa - powinna cechować się nienaganną estetyką. To nie tylko schronienie dla samochodu. Musi być trwała i spójna z pozostałymi elementami elewacji. Może również zadecydować o wyglądzie domu.
Bramy segmentowe można montować nawet wtedy gdy wysokość nadproża wynosi tylko 70 mm. Jeśli chcemy stosować napęd elektryczny, wysokość nadproża powinna być większa lub równa 120 mm.
Bramy segmentowe otwierają się w pionie i układają się pod sufitem garażu, oszczędzając cenne miejsce. Mogą one również otwierać się na bok zachodząc na ścianę boczną. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na maksymalne wykorzystanie miejsca wewnątrz jak i na zewnątrz garażu. Można je stosować na wszystkich działkach nawet tych gdzie podjazd jest krótki.

Bramy segmentowe posiadają również elementy zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Najważniejsze to zabezpieczenie przed niekontrolowanym spadkiem.  Dodatkowo można zastosować tzw. "sprężyny skrętne", które umożliwią zatrzymanie bramy już po 7 - 8 cm jej niekontrolowanego opadania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji połączeń sekcji, brama posiada zabezpieczenie przed zakleszczeniem palców, które zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania.

BramyBramy segmentowe dzięki swej budowie są wymarzone do zamykania ogrzewanych garaży. Znacząco obniżają straty ciepła. Dzieje się tak, dlatego że pancerz bramy jest złożony ze stalowych segmentów o grubości 40 mm. Są one wypełnione wysokiej twardości pianką bezfreonową. Ma ona wysokie walory termoizolacyjne. Część zewnętrzna segmentów pokryta jest ocynkowanymi elementami, które zapewniają wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne i korozję.

Sam pancerz porusza się w pionowych i poziomych prowadnicach, w których zamocowane są dodatkowe uszczelnienia bramy.

Przy doborze odpowiedniej bramy zwróć więc uwagę na:
  • wymiary
  • materiał, z którego jest wykonana
  • automatykę
  • kolor
  • koszty
  • gwarancję,

Bramy segmentoweBramy segmentowe