Strona główna / Okucia
Okucia
okuciaWe wszystkich naszych oknach stosujemy markowe okucia niemieckiej firmy WINKHAUS. Cechą charakterystyczną dla tych okuć jest prosta i bezawaryjna obsługa oraz regulacja: pozioma i pionowa, jak również siły docisku skrzydła.
 
okuciaW swojej ofercie posiadamy klamki firmy HOPPE. Są one odlewane ze stopów metali lekkich i posiadają gwarancję niezawodności działania przez min. 10 000 cykli. Klamki są dostępne w wielu kolorach oraz zróżnicowane pod względem tekstury powłoki w ten sposób aby idealnie pasowały do charakteru Twojego okna. Oferujemy także klamki z kluczykiem lub przyciskiem podwyższające bezpieczeństwo przed włamaniem oraz NOWOŚĆ - inteligentną klamkę SECUSTIC.

W klamkach SECUSTIC po raz pierwszy zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz (inteligentne włamania).

 

Regulacja położenia skrzydła - stopniowanie uchyłu

W naszych oknach montowane są wysokiej jakości okucia obwiedniowe - montowane w całym obwodzie skrzydła wewnątrz ramy. Zapewnia to wysoki komfort pracy skrzydła przy codziennym ich użytkowaniu - rozwieraniu, uchylaniu, pozostawianiu w różnych położeniach. Stanowią także dobrą ochronę przed próbami wyważenia.


Mikorowentylacja z  regulacją

Przy obecnej technologii okna są bardzo szczelne. Aby zapewnić dopływ świeżego powietrza do wnętrza mieszkania często stosuje się tzw. mikrowentylację z regulacją. Polega ona na utworzeniu niewielkiej szczeliny pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem okna bez jego otwierania.


Blokada otwarcia

Przy wietrznej pogodzie, czasie mycia okien potrzebujemy zablokować krzydło w otwartej pozycji. Tu do dyspozycji mamy wiele możliwości od hamulca okiennego, ogranicznika otwarcia do stabilizatora uchyłu.


Bezpieczeństwo

okuciaW trosce o bezpieczeństwo proponujemy zastosowanie okuć antywyważeniowych - są to elementy ryglujące takie jak trzpienie i rolki, klamkę zamykaną na klucz, której po zamknięciu nie można przekręcić co uniemożliwia otwarcie skrzydła, specjalne wkładki i osłony uniemożliwiające rozwiercenie klamki od zewnątrz oraz specjalne wzmocnienia zawiasu dolnego zapobiegającemu podniesieniu i wyważeniu skrzydła.