Strona główna / Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne
rolety zewnętrzne
Dom - spędzamy w nim praktycznie połowę naszego życia. Warto, więc zadbać o bezpieczeństwo, intymność i komfort miejsca, w którym mieszkamy. Rolety zewnętrzne niewątpliwie są dopełnieniem tych podstawowych wymagań.
Rolety zewnętrzne stosuje się również w celu powiększenia współczynnika izolacyjności cieplnej naszego domu. Mogą one spełniać bardzo ważną rolę - bardzo dobrze zabezpieczają przed słońcem oraz uszkodzeniami mechanicznymi okien.
Jednym z najbardziej rozpopularyzowanych zastosowań służących temu celowi jest System SKS - system rolet zintegrowanych z oknem. System ten można montować już podczas budowy domu lub podczas remontu - wymiany okien.

RoletyOd strony elewacji kaseta oraz prowadnice mogą nie być widoczne.  Pancerz rolet w Systemie SKS wykonany jest z wysokiej jakości aluminium i wypełniony pianką termoizolacyjną. Prowadnice i kaseta są wykonane z PCV i mogą być wykonane w drewnopodobnej okleinie lub w białym lub brązowym kolorze. Montaż rolet nakładanych razem z oknem jest prosty. Kasetę z pancerzem rolety wraz z prowadnicami mocuje się do ramy okiennej a następnie w postaci zestawu mocuje się w otworze okiennym.

Roleta zewnętrzna składa się z następujących elementów:
  • pancerza – lameli czy profili aluminiowych o grubości do 9 [mm] wypełnionych pianką poliuretanową. Lamele są dostępne w wysokościach od 37 do 55 [mm]. Powlekane są lakierami odpornymi na ścieranie i zewnętrzne czynniki  atmosferyczne.
  • kasety – do niej właśnie zwijany jest pancerz rolety. Mogą być w różnych wariantach kolorystycznych jak i posiadać różne kształty.
  • prowadnic – w nich porusza się pancerz rolety. Wykonuje się je z PCV bądź aluminium. Wyposażone są w odpowiednie uszczelki, ślizgi, które umożliwiają bezszelestne podnoszenie i opuszczanie pancerza.
  • wału nawojowego
  • napędu rolety - może być tradycyjny, ręczny z zastosowaniem zwijaczy sznurowych lub pasowych, zwijaczy korbowych, mechanizmów sprężynowych oraz komfortowy napęd elektryczny renomowanej firmy SOMFY, sterowany wyłącznikami klawiszowymi lub pilotem, z programowaniem czasowym, automatyką zmierzchową, wiatrową i słoneczną.
rolety zewnętrznerolety zewnetrzne